Przekierowanie do wniosku i pozostałych dokumentów o przyznanie pomocy na operacje w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach Strategii RLKS

Zapraszamy, na stronę ARiMR http://www.arimr.gov.pl/…/poddzialanie-192-wsparcie-na-wdra… gdzie znajduje się zaktualizowana „Instrukcja wypełniania wniosku o przyznanie pomocy na operacje w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020" oraz Generator wniosku

12 Grudnia 2016
Jubileusz 10-lecia LGD STER

Serdecznie zapraszamy Członków i sympatyków Stowarszyszenia LGD STER na Jubileusz 10-lecia!Zaproszenie

02 Grudnia 2016

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy jutro, 25 października 2016 r. o godzinie 10.00 na spotkanie szkoleniowo - informacyjne w Urzędzie Gminy Brójce.

24 Października 2016
Najważniejsze informacje dla osób zainteresowanych pozyskaniem środków na rozwój przedsiębiorczości

poniżej zamieszczamy prezentację dotyczącą zmian w rozporządzeniu MRIRW nr 1570, dwie prezentacje dotyczące kryteriów wyboru operacji z dodatkowymi wyjaśnieniami, oraz interpretacje ARiMR dotyczące najczęściej zadawanych pytań. Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami!

Prezentacja - nowelizacja rozporządzenia

Prezentacja - kryteria wyboru operacji dot. podjęcia działaności gospodarczej

Prezentacja - kryteria wyboru operacji dot. rozwoju działaności gospodarczej

Interpretacja nr 1 środki transportu

Interpretacja nr 2 środki transportu

Interpretacja nr 3 zakup wózków widłowych

Interpretacja nr 4 - 32 różne pytania

Interpretacja nr 5

Interpratacja nr 6

19 Października 2016

Zaproszenie na szkolenie

11 Października 2016
Zmiana rozporządzenia oraz zmiany w treści wniosków

W związku z wejściem w życie rozporządzenia  Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 25 sierpnia 2016 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 (Dz. U. 2016 poz. 1390 http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1390/1) informuję, że zmianie uległy formularze wniosków o przyznanie pomocy, wniosków o płatność oraz umów o przyznaniu pomocy (wersje 2z):

W związku z powyższym informuję, że wzory ww. dokumentów wraz z instrukcjami ich wypełniania zostały zamieszczone na stronie internetowej ARiMR (http://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wnioski/prow-2014-2020/poddzialanie-192-wsparcie-na-wdrazanie-operacji-w-ramach-strategii-rozwoju-lokalnego-kierowanego-przez-spolecznosc.html ).

12 Września 2016
Wzory wniosków

Zachęcamy potencjalnych Beneficjentów do zapoznania się z dokumentami dotyczącymi wsparcia finansowego na podejmowanie oraz rozwijanie działalności gospodarczej.

Dokumenty dla osób rozwijających działalność gospodarczą:

1) Formularz wniosku o przyznanie pomocy (wersja 1z)

2) Instrukcja wypełniania wniosku o przyznanie pomocy

3) Biznesplan (wersja 1z)

4) Oświadczenie podmiotu ubiegającego się o przyznanie pomocy o wielkości przedsiębiorstwa (wersja 1z)

5) Zasady wypełniania Oświadczenia podmiotu ubiegającego się o przyznanie pomocy o wielkości przedsiębiorstwa (wersja 1z)

6)    Formularz umowy o przyznaniu pomocy (wersja 1z)

• Umowa o przyznaniu pomocy (.pdf) - otwórz
  • Załącznik 1 zestawienie finansowo-rzeczowe operacji (pdf.) - otwórz
  • Załącznik 2 wykaz działek ewidencyjnych (pdf.) - otwórz
  • Załącznik 3 zasady konkurencyjności wydatków (pdf.) - otwórz
  • Załącznik 4 wskaźniki procentowe do obliczenia wartości kar administracyjnych za naruszenie zasad konkurencyjności wydatków w ramach PROW 2014-2020 (pdf.) - otwórz
  • Załącznik 5 kary administracyjne za naruszenie przepisów zamówień publicznych (pdf.) - otwórz

7) Formularz wniosku o płatność (wersja 1z)

8) Instrukcja wypełniania wniosku o płatność (wersja 1z)

Dokumenty dla osób podejmujących działalność gospodarczą:

1) Formularz wniosku o przyznanie pomocy (wersja 1z)

2) Instrukcja wypełniania wniosku o przyznanie pomocy (wersja 1z)
3) Biznesplan (wersja 1z)

4) Formularz umowy o przyznaniu pomocy (wersja 1z)

• Umowa o przyznaniu pomocy (.pdf) - otwórz
  • Załącznik wykaz działek ewidencyjnych (pdf.) - otwórz

5) Formularz wniosku o płatność (wersja 1z)

6) Instrukcja wypełniania wniosku o płatność (wersja 1z)

29 Lipca 2016
Informacje dla Przedsiębiorców i dla osób zainteresowanych podjęciem działalności gospodarczej

Zapraszamy Beneficjentów do zapoznania się z najważniejszymi informacjami w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej dla Przedsiębiorców w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
Ogólne zasady dofinansowania "podjęcia działalności gospodarczej" i "rozwijania działalności gospodarczej"
Pytania i odpowiedzi dotyczące kosztów kwalifikowalnych cz.1
Pytania i odpowiedzi dotyczące kosztów kwalifikowalnych cz.2

Pytania i odpowiedzi dotyczace podjęcia działalności gospodarczej cz.1
Pytania i odpowiedzi dotyczace podjęcia działalności gospodarczej cz.2

Rozporządzenie

Zachęcamy do konsultowania i składania w biurze LGD propozycji projektów przed ogłoszeniem naboru wniosków na niżej załączonym formularzu:
Druk propozycji projektu - pdf

30 Czerwca 2016
Gratulacje od Marszałka Województwa Łódzkiego

Gratulacje

23 Czerwca 2016

(od 1 lutego 2016 roku) odwiedziło nas 146028 osób!