Informacje dla Przedsiębiorców i dla osób zainteresowanych podjęciem działalności gospodarczej

Zapraszam Beneficjentów do zapoznania się z najważniejszymi informacjami w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej dla Przedsiębiorców w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
Ogólne zasady dofinansowania "podjęcia działalności gospodarczej" i "rozwijania działalności gospodarczej"
Pytania i odpowiedzi dotyczące kosztów kwalifikowalnych
Pytania i odpowiedzi dotyczace podjęcia działalności gospodarczej
Odpowiedzi MRiRW dotyczące utworzenia i FINANSOWANIA miejsc pracy
Rozporządzenie

Druk propozycji projektu - edytowalny
Druk propozycji projektu - pdf

19 Listopada 2015
Wsparcie Biznesu ze środków LEADER 2014-2020

Zapraszam Państwa na spotkanie organizowane 9.11.2015 o godz. 18.00 przez Gminę Rokiciny i Stowarzyszenie LGD STER dotyczące pozyskania środków na rozpoczęcie i rozwinięcie działalności gospodarczej.
Podczas spotkania będzie można wypełnić fiszkę projektową dotycząca realizacji operacji przy wsparciu ze środków EFFROW w latach 2016-2022.

04 Listopada 2015
Rozporządzenie z dnia 24.09.2015

Zapraszam Beneficjentów do zapoznania się z Rozporządzeniem MRiRW z dnia 24 września 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

19 Października 2015
Informacja

Szanowni Państwo, w dniu 15 października biuro LGD STER będzie czynne do godziny 15.00.

15 Października 2015
Biuro nieczynne

Szanowni Państwo, w dniu 9 października biuro LGD STER będzie nieczynne z powodu urlopu.

08 Października 2015
Warsztaty dla dzieci i dorosłych

„Okna Wyobraźni. Warsztaty z książka obrazową i artystyczną” to projekt realizowany w Gminie Andrespol przez Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Pieśni i Tańca „Wiśniowa Góra” dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach priorytetu "Promocja literatury i czytelnictwa" przy wsparciu finansowym Stowarzyszenia – Lokalna Grupa Działania „STER” oraz własnych środków finansowych. Celem projektu jest popularyzowanie literatury, czytelnictwa i aktywnej postawy wobec szeroko rozumianej kultury wśród dzieci, ich rodziców, nauczycieli, opiekunów i bibliotekarzy, mających kontakt z najmłodszymi czytelnikami. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

zdjęcie nr 1
zdjęcie nr 2
zdjęcie nr 3
zdjęcie nr 4

07 Października 2015
Nowa perspektywa finansowa w ramach PROW 2014-2020
Informujemy, że Stowarzyszenie - Lokalna Grupa Działania "STER" jest w trakcie przygotowywania dokumentu strategicznego pn. "Lokalna Strategia Rozwoju" opracowywanego na lata 2015-2022. Dokument zostanie opracowany dla obszaru 4 gmin członkowskich Stowarzyszenia: gminy Andrespol, gminy Nowosolna, gminy Rokiciny i gminy Brójce. Dokumenty legislacyjne dotyczące nowego okresu finansowania z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich znajdą Państwo na stronie MRiRW - Legislacja PROW 2014-2020
W związku z opracowywaniem nowej LSR zapraszamy wszystkich zainteresowanych - mieszkańców, organizacje i przedsiębiorców do zgłaszania w biurze LGD propozycji realizacji projektów na lata 2016 - 2022.

07 Października 2015
Informacja Zarządu Stowarzyszenia LGD STER
Zarząd Stowarzyszenia LGD STER informuje, że nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu pt."Finansowane spoza gminy" dotyczącego relacji z Konsultacji Społecznych w Wiśniowej Górze (w dniu 8.09.2015r.), który ukazał się w 3 numerze miesięcznika Gminy Andrespol "W Centrum Polski". Treść artykułu nie była konsultowana z biurem LGD ani nie została przedstawiona do akceptacji Zarządu LGD.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które aktywnie wzięły udział w spotkaniu. Zachęcamy naszych Wnioskodawców i przypominamy o możliwości kontaktowania się z biurem LGD w dni robocze w godzinach 8.00-16.00 i zgłaszania swoich pomysłów na projekty.

29 Września 2015
Środa 30 września - biuro czynne od 9 - 13

Szanowni Państwo, w związku z wyjazdem na konferencję w dniu 30 września br. biuro LGD STER będzie czynne w godzinach 9.00-13.00.

29 Września 2015
Konsultacje Społeczne na terenie obszaru LGD STER

Szanowni Państwo, Serdecznie dziękuję za przybycie i aktywny udział w Konsultacjach Społecznych przeprowadzonych w celu uzyskania opinii mieszkańców gmin, przedsiębiorców i lokalnych aktywistów na temat słabych i mocnych stron oraz szans i zagrożeń obszaru działania LGD STER a także konsultacji celów nowej Lokalnej Strategii Rozwoju. Materiały i informacje zebrane podczas spotkań zostaną opracowane i przedstawione na stronie internetowej Stowarzyszenia LGD STER.

Zdjęcie Konsultacje w Bukowcu

Zdjęcie Konsultacje w Wiśniowej Górze

Zdjęcie Konsultacje w Plichtowie

Zdjęcie Konsultacje w Rokicinach-Kolonii

21 Września 2015

(od 1 lutego 2016 roku) odwiedziło nas 225113 osób!