Do zdobycia Złote Grusze

W tym roku już po raz szósty Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich ogłasza WOJEWÓDZKI KONKURS NA NAJLEPSZE GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE ZŁOTA GRUSZA.  Zgłoszone agrokurorty powalczą o wysokie nagrody finansowe i statuetki. Ponadto oferta wszystkich gospodarstw znajdzie się w publikacji podsumowującej konkurs - Wczasy pod gruszą w Łódzkiem.

Zgłoszenia można nadsyłać do 30 czerwca br. Regulamin, formularz zgłoszeniowy i oświadczenie dostępne na stronie http://lodzkie.ksow.pl/

Wypełnione dokumenty należy przesyłać na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego lub składać osobiście w siedzibie Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Dodatkowych informacji udziela Anna Rzeźnik-Osuwniak e-mail: anna.rzeznik@lodzkie.pl,

Pobierz informacje

05 Czerwca 2014
Jarmark Średniowieczny w Starych Skoszewach
05 Czerwca 2014
Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość

Przypominamy, że Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła VI edycję konkursu na prace dotyczące polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich pod nazwą „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Konkurs został objęty patronatem honorowym Polskiego Komitetu ds. UNESCO.

Celem Konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi. Kapituła Konkursowa wyłoni wyróżniające się opracowania, które zostaną wydane w postaci książkowej w Wydawnictwie Naukowym Scholar (www.scholar.com.pl), będącym partnerem w projekcie. Dodatkowo zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych brutto.

19 Maja 2014
Biesiada w Stefanowie
biesiada

19 Maja 2014
Informuję o zmianie terminu posiedzenia Zwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia LGD STER!

Serdecznie zapraszamy wszystkich Członków Stowarzyszenia LGD „STER” na Zwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się 19 maja 2014 roku (poniedziałek) o godz. 17:00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Brójcach (Brójce 39b).

Załączniki:

06 Maja 2014

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia LGD „STER” na Zwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się 13 maja 2014 roku na godz. 17:00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Brójcach (Brójce 39b), z następującym porządkiem obrad:

5. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania Zarządu z działalności Stowarzyszenia w 2013 roku.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania Rady z działalności Stowarzyszenia w 2013 roku.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania Komisji Rewizyjnej  z działalności Stowarzyszenia w 2013 roku.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2013 rok.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie przeznaczenia zysku za rok 2013.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium członkom Zarządu Stowarzyszenia.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie aktualizacji i uchwalenia jednolitego tekstu Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia - LGD „STER”.

Załączniki:
Uchwała Nr 5.2014
Wzór pełnomocnictwa

15 Kwietnia 2014
Małe projekty i Odnowa i rozwój wsi

Lista wniosków złożonych w ramach naborów na działania Małe projekty i Odnowa i rozwój wsi.

11 Marca 2014
Na własne konto

W roku szkolnym 2013/2014 uczniowie Gimnazjum w Wiśniowej Górze realizują program „Na Własne Konto".
Jest to program edukacji ekonomicznej, skierowany do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, którego pomysłodawcą i głównym wykonawcą jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

23 Lutego 2014
Biuletynowy Przegląd Kulinarny

Mamy zaszczyt ogłosić, że Zwycięzcą Konkursu “Biuletynowy Przegląd Kulinarny” zamieszczonego w ostatnim numerze biuletynu “Za jednym STERem...” została Pani Leokadia Szeleszczyk.

Gratulujemy i przedstawiamy zwycięski przepis.

Zobacz przepis Pani Leokadii Szeleszczyk

27 Stycznia 2014
Praca z osobą starszą z otępieniem

Informujemy, iż Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi  rozpoczyna rekrutacjęna szkolenie pn. „Praca z osobą starszą z otępieniem” w ramachrealizacji projektu „Wsparcie i podnoszenie kwalifikacji zawodowych kadr pomocyi integracji społecznej” – w ramach Poddziałania 7.1.3 PO KL.

Terminszkolenia I grupa 19-22listopada 2013 r.

Termin przesyłania zgłoszeń: 12 listopada 2013 r.

Miejsce szkolenia: Zgierz, Hotel San Remo

Zbiórka na szkolenie w dniu  19 listopada 2013  r. ogodzinie 15:30 przed siedzibą Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi,ul. Snycerska 8

Rekrutacjana szkolenie odbywać się będzie poprzez kwestionariusz rekrutacyjnyzamieszczony na stronie internetowej www.pokl-rcpslodz.pl

Przesłaniekwestionariusza nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem się na szkolenie.Lista osób zakwalifikowanych na szkolenie zostanie zamieszczona na stronieinternetowej projektu www.pokl-rcpslodz.pl pozakończeniu rekrutacji.

Wydrukowany i podpisany oryginał kwestionariusza rekrutacyjnego należydostarczyć do siedziby RCPS najpóźniej na 2 dni przed rozpoczęciem szkolenia.

18 Listopada 2013

(od 1 lutego 2016 roku) odwiedziło nas 152245 osób!