I. Charakterystyka lokalnej grupy działania (LGD) jako jednostki odpowiedzialnej za realizację lokalnej strategii rozwoju (LSR):

I.4 Struktura rady lub innego organu LGD, do którego wyłącznej właściwości należy wybór operacji zgodnie      z art. 62 ust. 4 rozporządzenia nr 1698/2005, zwanych dalej „organem decyzyjnym”

- Zarząd LGD jako organ decyzyjny pełni funkcje wykonawcze Stowarzyszenia. W skład Zarządu wchodzi 8 osób wybieranych i odwoływanych przez Walne Zebranie Członków w sposób zapewniający równą reprezentację przedstawicieli gmin: Andrespol, Brójce, Nowosolna i Rokiciny (parytet równowagi terytorialnej). Zarząd składa się z co najmniej 50% członków zwyczajnych Stowarzyszenia wskazanych przez poszczególne podmioty będące partnerami społecznymi i gospodarczymi, a działającymi na obszarze, którego dotyczy lokalna strategia rozwoju (parytet równowagi sektorów), przy czym w składzie Zarządu nie może być mniej niż 40% kobiet i mniej niż 40% mężczyzn (parytet równowagi płci).
- W skład Zarządu wchodzą: Prezes, Wiceprezesi, Skarbnik i Sekretarz. Obecna struktura Zarządu przedstawia się następująco:

Imię i nazwisko

nazwa podmiotu, którego przedstawicielem jest dany członek organu decyzyjnego LGD

gmina, którą dany członek organu decyzyjnego LGD reprezentuje

sektor, którego przedstawicielem są poszczególni członkowie organu decyzyjnego LGD (publiczny,
społeczny, gospodarczy, w tym rolnicy, kobiety wiejskie, młodzi ludzie oraz ich stowarzyszenia)

Ciesielska Elżbieta

sekretarz Gminy

Andrespol

Woźniak Jan

przewodniczący Rady Gminy/mgr inż.. rolnictwa

Andrespol