Strona Główna
 
"Wieś czy globalna wioska?" czyli projekt badawczy Minsterstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego firma badawcza Agrotec Polska Sp. z o.o. realizuje  projekt badawczy "Wieś czy globalna wioska?" Celem badania jest diagnoza kompetencji komunikacyjnych mieszkańców obszarów wiejskich w kontekście potrzeb budowania kapitału społecznego wiejskich społeczności.


05 Grudnia 2012
Konkurs fotograficzny - nagrody rozdane!

Nasz tegoroczny konkurs fotograficzny osiągnął finał...nagrody rozdane! Wyniki prac jury można zobaczyć KLIKAJĄC TUTAJ.


26 Listopada 2012
Echa Dnia Ziemniaka w Kurowicach...

Co dzisiaj Państwo przygotowują na obiad? Brak pomysłu? To nawet dobrze się składa... Na 100% macie Państwo w spiżarni ziemniaki! Warto więc raz jeszcze zanurzyć się w atmosferze Dnia Ziemniaka, który to odbył się niedawno w Kurowicach a pomysł na to jak je przyrządzić można zaczerpnąć prosto z programu "Tradycją regionu malowane". Program można zobaczyć klikając TUTAJ.


13 Listopada 2012
Biuletyn...zapraszamy do czytania!

Stali bywalcy naszej stronu zapewne już zauważyli, że od kilku dni dostępny jest nowy numer naszego biuletynu pn.: "Za jednym STERem...". Zapraszamy wszystkich do lektury jak i pisania.


06 Listopada 2012
Oczepiny w Wiśniowej Górze!

Oczepiny...dawny obrzęd weselny znany u większości ludów słowiańskich, podczas którego panna młoda symbolicznie przechodziła ze stanu panieńskiego w zamężny.
Oczepinowe widowisko obrzędowo - folklorystyczne zagości już niebawem w Wiśniowej Górze!


30 Października 2012
Gmina Brójce w TVP...

Gmina Brójce - członek naszej LGD - jest bohaterem najnowszego odcinka programu "PROWincja na PLUS". W ramach audycji można usłyszeć o wielu projektach jakie w Gminie Brójce zrealizowano dzięki pomocy PROW uzyskanej za pośrednictwem naszej LGD - w tym o niedawno zaplanowanej budowie świetlicy w Bukowcu.
Program można zobaczyć klikając TUTAJ.


29 Października 2012
Marszałkowskie podziękowania...

W związku z Dniem Ziemniaka, który odbył się dnia 20 października br. na ręce Pani Elżbiety Ciesielskiej - Prezesa naszego Stowarzyszenia podziękowania złożył Zarząd Województwa Łódzkiego.


26 Października 2012
STERem po Wiśle - czyli nasze jesienne szkolenie...

W dniach 5-7 października 2012 roku, członkowie Zarządu, Rady oraz Komisji Rewizyjnej naszego LGD w towarzystwie liderów lokalnych – czyli animatorów kultury, aktywnych sołtysów i radnych, kluczowych przedsiębiorców itd. wzięli udział w Szkoleniu pt.: Rola lokalnej grupy działania w aktywizowaniu lokalnej społeczności do rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich w ramach PROW 2007-2013.

UWAGA: Ponownie udostępniamy niniejszą relację, niestety została ona w zeszłym tygodniu omyłkowo usunięta z naszego serwera.


24 Października 2012
Ziemniak, ziemniaczek...a może ziemniaczka - czyli odbył się Dzień Ziemniaka!

Ziemniak...czasem wydaje nam się, że zamiast niego lepiej było by mieć coś innego. Jedak gdy zaczniemy się zastanawiać, co mogło by być smacznym i sytym uzupełnieniem każdego z posiłków , nagle zdajemy sobie sprawę, że nic – ani ryż, ani najlepsza kasza – nie jest w stanie zastąpić smaku i sytości jaką nam daje ziemniak.


22 Października 2012
O Dniu Ziemniaka w prasie...

Jako stowarzyszenie dokładamy starań by o ciekawych działaniach, jakie mają miejsce na terenie naszych gmin dowiedziało się jak najszersze grono. O Dniu Ziemniaka przeczytało wielu, a to za sprawą materiału prasowego jaki o ziemniaczanym święcie opublikowała Polska The Times Dziennik Łódzki.


22 Października 2012
 
 (od 1 lutego 2016 roku) odwiedziło nas 806622 osób!
Copyright by GekoNET


.