SPRZEDAŻ PRODUKTÓW TRADYCYJNYCH I EKOLOGICZNYCH NA DWORCU ŁÓDŹ FABRYCZNA - TO MOŻLIWE!
Szanowni Państwo,
Zarząd Województwa Łódzkiego w porozumieniu z Łódzką Koleją Aglomeracyjną planuje zorganizować sprzedaż produktów tradycyjnych i ekologicznych na Dworcu Łódź Fabryczna. Producentom zostałaby udostępniona przestrzeń w celu prowadzenia sprzedaży. Zależy nam na Państwa opinii w zakresie tego przedsięwzięcia i ewentualnej wstępnej deklaracji udziału w nim.
Ponadto Zarząd Województwa Łódzkiego ma możliwości wdrożyć działania, które umożliwią promocję i możliwość sprzedaży produktów tradycyjnych i ekologicznych w województwie łódzkim. Podjęcie jakichkolwiek działań z naszej strony wymaga jednak skonsultowania się z Państwem, poznania Waszych potrzeb, oczekiwań i problemów, jakie napotykacie na etapie produkcji czy sprzedaży.
Województwo Łódzkie dysponuje środkami finansowymi, które można przeznaczyć na przykład na:
· organizację spotkań branżowych wspomagających współpracę w sektorze rolno-spożywczym,
· na publikacje i reklamy mające na celu informację i promocję wytwarzanych produktów,
· na jarmarki i kiermasze zdrowej, tradycyjnej i ekologicznej żywności,
· na wyjazdy studyjne pozwalające poznać rozwiązania stosowane przez innych producentów,
· organizację stoisk targowych itp.
W związku z tym zwracam się do Państwa z prośbą o przesłanie krótkiej informacji, która pozwoli nam zdiagnozować Państwa potrzeby i wdrożyć odpowiednie działania.
Wiadomość zwrotna od Państwa powinna zawierać w szczególności:
1. informacje czy wyrażacie Państwo chęć udziału w sprzedaży wytwarzanych produktów na Dworcu Łódź Fabryczna
2. informacje na jakie działania, wymienione wyżej, powinien zwrócić uwagę Zarząd Województwa Łódzkiego i doprowadzić do ich realizacji we współpracy z Państwem.
Wiadomość proszę przesłać na adresy: anna.rzeznik@lodzkie.pl oraz prow.ksow@lodzkie.pl w terminie do 12 marca 2019 r.
„Rolniczy Handel Detaliczny – uwarunkowania sprzedaży produktów przetworzonych z gospodarstwa rolnego, obecny stan prawny”
ZMIANA GODZIN PRACY BIURA
5 marca 2019 r. - WTOREK, biuro Stowarzyszenia będzie NIECZYNNE
Za utrudnienia przepraszamy.
W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny: 511 088 025.
WESELE PO STAROPOLSKU
W Lipinach 23 lutego 2019 r. w budynku OSP (Lipiny 48A) odbyło się spotkanie integracyjno-kulturalne dla mieszkańców gminy Nowosolna w koncepcji staropolskiej biesiady weselnej. Wydarzenie prawdziwie łączyło pokolenia i integrowało społeczność. W scenariuszu spotkania znalazły się scenki rodzajowe przypominające uczestnikom staropolskie tradycje weselne. W organizację zaangażowało się kilkadziesiąt osób. Utworzył się zespół ludowy zabawiający gości, zespół akordeonistów, grupa teatralna oraz team obsługi stołów. Nie zabrakło dbałości o szczegóły - pięknie przystrojona sala i stoły, ubrania organizatorów i gości w stylu staropolskim, którzy w 100% wpisali się w koncepcję zabawy. Dodatkowo wkorzystano materiały multimedialne - fragmenty filmu - wywiadu o staropolakich obrzędach i zwyczajach weselnych oraz klipy i pieśni ludowe zespołu Rokiczanka. Na stołach nie zabrakło wędlin i smalcu własnej produkcji, a menu było konsultowane z ekspertem z Muzeum Rozproszonego, autorki warsztatów kulinarnych opartych na polskich potrawach tradycyjnych.
Zapraszamy zainteresowanych na nowa stronę internetowa OSP w Lipinach: www.lipiny.gminanowosolna.pl
Kwota dofinansowania zadania wynosiła 9 765 zł.
ZMIANA GODZIN PRACY BIURA
26 lutego 2019 r. biuro Stowarzyszenia będzie nieczynne.
Za utrudnienia przepraszamy.
W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny: 511-088-025.
Przypominamy, że w poniedziałek 25 lutego w świetlicy wiejskiej w Bukowcu odbędzie się warsztat refleksyjny. Spotkanie to służy analizie działań Stowarzyszenia LGD STER, obecność naszych członków jest zatem rzeczą priorytetową. U nas przygotowania na finiszu, więc do zobaczenia w poniedziałek o 15.30!!
W dniach 15-17 lutego 2019 r. w OSP Stare Skoszewy odbyły się warsztaty szkoleniowo – praktyczne pn. „Stare Skoszewy z nami bezpiecznie”, aktywizujące mieszkańców. Zakres tematyczny zajęć obejmował: poznanie wiedzy tematycznej oraz przepisów, część praktyczną w zakresie pokonywania toru treningowego oraz zwalczania miejscowych zagrożeń i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – teoria i praktyka. Warsztat został zrealizowany w ramach projektu grantowego z zakresu Zachowania dziedzictwa lokalnego, w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020.
Galeria:
"Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w IV Międzynarodowym Festiwalu Tortów, Ciast i Ciasteczek, który odbędzie się 30.03.2019 r. w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu. Tematem przewodnim są oczywiście zamki, pałace i dworki z województwa opolskiego. W tym roku dodatkową kategorią są legendy, podania i mity Stobrawskiego Zielonego Szlaku!
Zgłoszenia przyjmowane są do 15.03.2019 r.
Szczegółowe informacje, regulaminy, formularz zgłoszeniowy oraz galeria zamków, pałaców, dworków i legend, podań, mitów Stobrawskiego Zielonego Szlaku na IV Międzynarodowy Festiwal Tortów, Ciast i Ciasteczek można znaleźć na stronie:
http://stobrawskiszlak.pl/731/miedzynarodowy-festiwal-tortow-ciast-i-ciasteczek.html
Prosimy o wcześniejszą informację telefoniczną o wybranym obiekcie.
Należy pamiętać, iż ilość miejsc jest ograniczona!
Lokalna Grupa Działania Stobrawski Zielony Szlak jeszcze raz serdecznie zaprasza."
Zgodnie z zapowiedzią, publikujemy materiał filmowo-zdjęciowy z warsztatów teatralnych zrealizowanych w gminie Rokiciny. Obserwując działania młodszej i starszej młodzieży z obszaru LGD STER, możemy powiedzieć tylko jedno - jesteśmy z Was bardzo dumni. Poniżej praca uczniów z klasy IVa z SP w Rokicinach.
Zapraszamy również do obejrzenia filmu z warsztatów teatralnych. (KLIKNIJ na ikonkę)
.