27.04.2015
Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia LGD „STER” na Zwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się
11 maja 2015 roku (poniedziałek) o godz. 17:00 w Gimnazjum im. Władysława St. Reymonta w Wiączyniu Dolnym, Wiączyń Dolny 18, z następującym porządkiem obrad:

5. Podjęcie uchwały w sprawie powołania członków Rady Stowarzyszenia – Lokalnej Grupy Działania “STER”.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania Zarządu z działalności Stowarzyszenia w 2014 roku.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania Rady z działalności Stowarzyszenia w 2014 roku.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania Komisji Rewizyjnej  z działalności Stowarzyszenia w 2014 roku.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2014 rok.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie przeznaczenia zysku za rok 2014.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium członkom Zarządu Stowarzyszenia.

W przypadku braku co najmniej połowy Członków Stowarzyszenia LGD STER uprawnionych do głosowania, uchwały zostaną podjęte w drugim terminie. Drugi termin wyznacza się w tym samym dniu, 30 min. po pierwszym terminie, czyli o godz. 17:30  uchwały podejmowane przez Walne Zebranie Członków obradujące w drugim terminie będą prawomocne bez względu na liczbę obecnych Członków Stowarzyszenia LGD STER, z wyjątkiem podjęcia uchwał w sprawie powołania członków Rady, Zarządu i Komisji Rewizyjnej, gdzie wymaga się bezwzględnej większości głosów 2/3 przy obecności połowy członków Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia.

Uchwała Zarządu

Bezpłatny wyjazd studyjny na Pojezierze Suwalskie - przedsiębiorczość na obszarach wiejskich
27.04.2015

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zaprasza do udziału w wyjeździe studyjnym w dniach 5-7 maja 2015r. na Pojezierze Suwalskie. Wyjazd jest realizowany w ramach projektu "Między Wschodem a Zachodem" finansowanego ze środków Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA. Celem wyjazdu jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich poprzez wymianę doświadczeń i podniesienie kompetencji w zakresie kompleksowego rozwoju infrastruktury turystycznej.

Do udziału w wyjeździe studyjnym zapraszamy: doradców rolniczych, przedstawicieli LGD, stowarzyszeń, nauczycieli rolniczych szkół średnich oraz przedsiębiorców z obszarów wiejskich.

Udział w wyjeździe studyjnym jest bezpłatny, organizator pokrywa koszty noclegu, wyżywienia, transportu oraz dydaktyki. Osobom przyjeżdżającym w przeddzień wyjazdu studyjnego organizator zapewnia nocleg oraz śniadanie w I dniu wyjazdu studyjnego.

Szczegóły w linku

Konkurs na najlepszą publikację o lokalnych i regionalnych kulinariach 2015
Zapraszamy do udziału w konkursie im. Stanisława Czernieckiego na
NAJLEPSZĄ PUBLIKACJĘ O LOKALNYCH I REGIONALNYCH KULINARIACH W 2015
ROKU Z NAGRODĄ W FORMIE PUCHARU MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI.

Konkurs ma charakter otwarty. Zgłoszenia może dokonać każdy, w
szczególności podmioty, które wydały publikację kulinarną, są jej
autorami lub wykazują związek z publikacją. Nagroda przysługuje
wydawcy bądź autorowi publikacji. Publikacja powinna zawierać
przepisy na potrawy związane z obszarem geograficznym, który
charakteryzuje się szczególnymi cechami
regionalnymi i lokalnymi.

Publikacje do konkursu należy zgłaszać do 1 CZERWCA 2015 ROKU,
przesyłając formularz zgłoszeniowy drogą mailową na adres
biuro@dolinaraby.pl i przynajmniej jeden egzemplarz publikacji na adres
biura LGD „Dolina Raby" Chrostowa 1A, 32-742 Sobolów.

Ankieta Nordic Walking
16.04.2015
Zapraszamy wszystkie osoby, które korzystają z wytyczonych tras Nordic Walking w gminach Andrespol, Brójce, Nowosolna, Rokiciny i Drzewica lub kiedykolwiek brały udział w biegu zorganizowanym na tych szlakach, do wypełnienia anonimowej ANKIETY NORDIC WALKING. Wypełnioną ankietę można składać bezpośrednio w biurze LGD w Andrespolu, lub przesłać na adres biuro@lgd-ster.pl
Ankieta Nordic Walking