Procedura oceny zgodności operacji z LSR

Funkcjonowanie Rady LGD spełnia zasady przejrzystości, demokratyczności oraz jawności podejmowanych decyzji. Radni wybierają projekty do dofinansowania poprzez wypełnienie kart oceny zgodności operacji z LSR.

Przedmiot procedury:
Procedura oceny zgodności operacji z LSR dla członków Rady oceniających operacje.

Obszar:
Przebieg oceny projektów poprzez wypełnienie kart do głosowania podczas posiedzenia Rady decyzyjnej LGD.

Funkcja:
Procedura opisuje szczegółowy przebieg głosowania w sprawie oceny zgodności operacji
z LSR podczas posiedzenia, zgodnie z porządkiem obrad tego posiedzenia. Poprzedzona jest udziałem członków Rady w I części posiedzenia oraz zapoznaniem się z wnioskami udostępnionymi dla członków Rady w biurze LGD od momentu ustalenia terminu i miejsca obrad. Procedurę zamyka Przewodniczący posiedzenia ogłaszając wyniki głosowania.

Przebieg procesu:

• W formie graficznej

• Opis czynności:

- Członkowie Rady zapoznają się z operacjami w biurze LGD na 7 dni przed posiedzeniem. Podczas posiedzenia po ogólnej dyskusji i dyskusji w gronie członków Rady, Przewodniczący posiedzenia zarządza głosowanie. Członkowie Rady wybierają spośród siebie dwóch członków Komisji Skrutacyjnej, zgodnie z regulaminem. Kolejne czynności wykonują Członkowie Rady w związku z głosowaniem. Wyłączną właściwością Rady jest wybór projektów do dofinansowania.

- Członkowie Rady przystępują do głosowania poprzez wypełnienie kart do głosowania. W pierwszej kolejności wypełniają kartę oceny zgodności operacji z LSR. Jest to równocześnie rozpoczęcie procedury oceny zgodności operacji z LSR. Członkowie Rady w pierwszej kolejności wypełniają rubrykę dotyczącą wniosku poprzez wpisanie numeru wniosku, nazwy wnioskodawcy oraz tytułu projektu, zgodnie z instrukcją wypełniania kart. Zawiera się tu procedura wyłączenia członków Rady mających związek z przeznaczonym do głosowania projektem. Po podpisaniu oświadczeń, członkowie Rady, którzy mają związek z omawianym projektem zostają wyłączeni z procedury głosowania. Członkowie Rady wypełniają oświadczenie. Członkowie Rady mający związek z ocenianą operacją zostają wyłączeni z głosowania. Przewodniczący Posiedzenia określa liczbę głosujących.

- Członkowie Rady uprawnieni do głosowania, skreślają odpowiednią formułę w rubryce „Głosuję za uznaniem, że operacja jest* nie jest* zgodna z LSR LGD „STER”. Następnie w tabeli zaznaczają znakiem X lub V cele, którym odpowiada operacja. Podpisują się na karcie i oddają karty Komisji Skrutacyjnej. Czynności Komisji Skrutacyjnej rozpoczyna sprawdzenie ważności kart. Jeśli karta zawiera braki lub błędy, Komisja Skrutacyjna wzywa członka Rady, który tę kartę wypełnił do naniesienia poprawek, przy czym członek Rady może tylko raz poprawić kartę. Jeśli karta nadal zawiera błędy, zostaje uznana za głos nieważny. Członkowie Rady nanoszą poprawki na kartach w sposób następujący:

- zaznaczają puste kratki i wypełniają puste pola
    - zaznaczone w sposób błędny kratki i zapisane pola skreślają, wypełniają i składają obok korekty swój podpis.

Po sprawdzeniu ważności głosów Komisja skrutacyjna przelicza głosy i podaje wynik do wiadomości Przewodniczącemu Posiedzenia. Przewodniczący ogłasza wyniki głosowania.

Zakres odpowiedzialności

Nazwa zadania

Zapoznanie się z wnioskiem
    i załącznikami do wniosku

Co najmniej
    7 dni przed posiedzeniem

Uzupełnienie tabeli
    dotyczącej wnioskodawcy

Podczas posiedzenia

Wypełnienie oświadczenia
    o związku z projektem

Skreślenie odpowiedniej
    formuły (oddanie głosu)

w polu głosowania

Wypełnienie tabeli oceny
    zgodności operacji z celami
    ogólnymi i szczegółowymi LSR poprzez wstawienie X lub V
    w pola odpowiadające celom

Członkowie Rady

Złożenie podpisu i umieszczenie daty posiedzenia na karcie

Członkowie Rady

Oddanie karty w ręce Komisji skrutacyjnej posiedzenia

Sprawdzenie kart
    wypełnionych przez członków Rady
    podczas posiedzenia

Wezwanie członka rady,
    który wypełnił tę kartę,
    do wypełnienia pustych pól
    i kratek bądź dokonania
    korekty w wypełnionych
    polach i kratkach
    oraz złożenia przy nich
    podpisu

Poprawki kart oceny
    zawierających błędy

Podpisanie kart

Komisja skrutacyjna posiedzenia

Zsumowanie liczby głosów „za”
    i „przeciw” oraz głosów
    nieważnych

Zestaw pytań dla członków Rady oceniających zgodność operacji z LSR:
    - czy operacja jest zgodna z Celami ogólnymi LSR?
    - z którym celem szczegółowym jest zgodna operacja?
    - czy operacja zmierza do realizacji celów ogólnych i szczegółowych LSR?