Powiatowy Rajd Pieszy - RELACJA

Na wzniesieniach polodowcowych w Gminie Nowosolna w sobotę, 15 października 2011 r. odbył się Powiatowy Rajd Pieszy połączony z wieloma dodatkowymi atrakcjami sportowymi.

Kilkanaście zespołów wędrowało po malowniczych wzgórzach, które wieki temu kształtował lądolód skandynawski. Jesienne słońce tylko kilka razy wyjrzało zza chmur, które gęsto wisiały nad uczestnikami wędrówki. Jednak nie było nikomu zimno, rozgrzewała wspaniała atmosfera i atrakcje jakie czekały na trasie. Były to, tradycyjne dla rajdów, rozmaite konkurencje wprowadzające element rywalizacji między poszczególnymi grupami wędrowców. Każda konkurencja była w swoim charakterze indywidualna, nie mniej punkty zdobyte przez uczestników danej grupy przekładały się na klasyfikację drużyn w kolejnych konkurencjach oraz na finalną klasyfikację.

Wśród konkurencji były te tradycyjne – związane z wędrowaniem – wymagające nieco wiedzy i wprawy, dla przykładu określanie odległości rzeczywistej do oddalonego punktu w terenie. To konkurencja, która jest dość trudna w tak urozmaiconym terenie jakim jest Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich. Były też konkurencje sprawnościowe jak np. rzut podkową.

Rajd kończyło zgrupowanie uczestników w Gminno Parkowym Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie. Tam na uczestników czekał ciepły posiłek i łyk gorącej herbaty. Nic jednak tak nie rozgrzało emocji jak miniturniej tenisa stołowego i ogłoszenie wyników rywalizacji zespołów na trasie rajdu.

Zwycięzcy klasyfikacji generalnej Rajdu

Gdy jedni wędrowali, inni próbowali swych sił w piłkarskiej rywalizacji na Leśnym Stadionie w Byszewach. Tam też, mimo chłodnego dnia, było wiele emocji i atmosfera była gorąca.

Tego dnia duch sportu unosił się nad Gminą Nowosolna. Mamy nadzieję, że i w przyszłym roku wyjdziemy wspólnie na trasę rajdu po wzniesieniach okolic Łodzi. Na koniec pozwolimy sobie dodać, że impreza została dofinansowana przez nasze Stowarzyszenie.

Więcej zdjęć z Rajdu można zobaczyć w naszej GALERII