Wspólnie podziwialiśmy teren LGD STER... z siodła...

3 lutego 2012 r. nasze Stowarzyszenie współorganizowało wypoczynek dla dzieci uczestniczących w feriach zimowych Stowarzyszenia Inicjatywa RP.

Dla dzieci była to okazja odwiedzenia podłódzkiej wsi i zobaczenia stadniny koni z prawdziwego zdarzenia.
Grupa odwiedziła bowiem wspaniałą stadninę koni, której właścicielem jest Pan Zbigniew  Kruk z Bedonia .

Dzieciaki zwiedzały stajnie, miały okazję zobaczyć  pielęgnację konia, rozmaite typy powozów i bryczek. Niezwykle fascynująca była opowieść o pochodzeniu i typach umaszczenia koni. Dzieci zadawały wiele pytań i z fascynacją podziwiały swoich rówieśników, którzy mimo swojego wielu, posiedli już  umiejętności pozwalające na samodzielną jazdę konno.

Jedną z największych atrakcji były jednak źrebięta oraz kucyki. Wiele źrebiąt z zainteresowaniem przyglądało się grupie młodzieży co wywoływało nieskrywaną radość.

Mimo tęgiego mrozu (-13) wszystkim dopisywał humor i w takiej atmosferze, po blisko dwóch godzinach, młodzież udała się na obiad.

Po obiedzie grupa udała się do Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniowej Górze, gdzie wzięła udział w warsztatach artystycznych.
Pobyt na terenie naszego LGD zakończył się wspólnym pieczeniem kiełbasek nad żarem z ogniska.

Fotografie z pobytu grupy można zobaczyć klikając TUTAJ.