Decydujmy razem w Rokicinach...

Gmina Rokiciny - czyli jedna z gmin naszej LGD - jako jedna z trzech z woj. łódzkiego,  w gronie 108 gmin i powiatów z całej Polski uczestniczy w pilotażowym projekcie „Decydujmy razem” wdrażanym przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej. Każdy z samorządów uczestniczącym w projekcie musiał wybrać politykę, w której to zobowiązał się umową do opracowania programu w jednej z trzech proponowanych polityk.

Gmina Rokiciny wybrała politykę integracji społecznej, w ramach której będzie pracować nad stworzeniem dokumentu pt.: „Program Funkcjonowania i Rozwoju Świetlic Wiejskich w Gminie Rokiciny na lata 2013 – 2015.

Do pracy nad programem zostanie powołany Zespół Partycypacyjny, który pod koniec roku 2012 przedłoży projekt dokumentu do zatwierdzenia  przez Radę Gminy Rokiciny.

Nad pracami zespołu czuwać będzie animator z Urzędu Gminy p. Karolina Kielich, wspierany przez koordynatora gminnego p. Alinę Urbaniak oraz koordynatora regionalnego z ramienia FRDL  p. Annę Hejdę.

Projekt „Decydujmy razem” ma zachęcić mieszkańców do udziału w procesach decyzyjnych – czyli świadomego i aktywnego uczestnictwa w podejmowaniu decyzji dotyczących ich gminy.

Do udziału w pracach Zespołu Partycypacyjnego zaproszeni są wszyscy mieszkańcy, a w szczególności osoby zainteresowane działalnością gminnych świetlic wiejskich.

Uczestnictwo w zespole będzie nie tylko szansą  rozwoju naszych miejscowości, ale także będzie okazją do wymiany doświadczeń i pomysłów na temat przyszłości naszej gminy.

Spotkanie informacyjne odbędzie się w dniu 23 lutego 2012 roku o godzinie 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Rokicinach-Kolonii. Na spotkaniu informacyjnym zostaną przekazane podstawowe informacje na temat projektu i prac Zespołu Partycypacyjnego.