O dziedzictwie wsi...

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z publikacją wydaną przez Fundację Wspomagania Wsi   „Rzecz o dziedzictwie na wsi. Rady, przykłady, informacje."

W książce opisano ponad 100 projektów z zakresu dziedzictwa kulturowego, podano informacje o prawnych warunkach  realizacji tego typu przedsięwzięć, opisano instytucje zajmujące się ochroną dziedzictwa w Polsce, a także zebrano informacje ułatwiające poszukiwania środków  finansowych na realizację projektów.

Książka skierowana jest  do wspólnot lokalnych, zarówno  do władz samorządowych, jak i  do organizacji społecznych, a także do wszystkich osób zainteresowanych kulturą lokalną.

Ma ona inspirować do podejmowania konkretnych działań służących ochronie dziedzictwa kulturowego i wykorzystaniu jego potencjału w rozwoju lokalnym. Pokazuje,  jak mądrze posługiwać się dziedzictwem dla dobra współczesnych, i jak dzięki temu zachować je dla przyszłych pokoleń.

Publikacja dostępna jest na stronie Fundacji  w formie e-booka - wystarczy kliknąć TUTAJ.