Znają LSR...!

Gimnazjaliści z terenu objętego działaniem naszego Stowarzyszenia, pokazali, że nie obca jest im Lokalna Strategia Rozwoju LGD STER. Cztery, sześcioosobowe drużyny, reprezentujące gimnazja ze zrzeszonych w LGD STER Gmin w miniony piątek (1.06.2012 r.) wzięły udział w finale konkursu wiedzy o LSR.

Było o co walczyć, do wygrania były atrakcyjne nagrody - zarówno dla Szkół jak i indywidualne.
Jak się okazało, byliśmy tu pionierami! Zorganizowany przez nas wraz z Gimnazjum w Wiśniowej Górze - gdzie odbywał się finał - konkurs był pierwszym tego typu przedsięwzięciem w województwie łódzkim. Co potwierdził Pan Michał Kosmowski - Naczelnik Wydziału Wdrażania Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, który zasiadł w jury konkursu.

Punktualnie o godz. 10:00 konkurs został otwarty. Wśród konkurencji - poza klasycznymi pytaniami z zakresu wiedzy o LSR - były do wykonania przeróżne zadania np.:
  • opracowanie hasła reklamowego swojej gminy - tak by w minimum treści zawrzeć maksimum informacji,
  • wykonanie ulotki informacyjnej wskazującej położenie, atrakcje, walory przyrodnicze i kulturowe obszaru LGD,
  • wykonanie z dostarczonych materiałów (bibuła, karton, piłeczki do tenisa stołowego itp.) produktu, który ma szanse stać się wizytówką regionu i wiele, wiele innych.

Konkurencja była zacięta, drużyny walczyły o każdy punkt. W ostateczności o wygranej zadecydowało ostatnie zadanie konkursowe.

Praca w zespołach wre...

Wygrała drużyna Gimnazjum w Wiączyniu Dolnym (Gm. Nowosolna) - szkoła w nagrodę otrzymała komputer typu netbook. Miejsce drugie zajęła drużyna z Gimnazjum w Wiśniowej Górze, nagrodą dla szkoły był tablet. Ex equo na miejscu trzecim uplasowały się reprezentacje Gimnazjum w Popielawach i Gimnazjum z Kurowic - szkoły te mogą się cieszyć nowoczesnymi urządzeniami wielofunkcyjnymi (skaner, fax, drukarka, kopiarka) pracującymi w technologii laserowej! Zawodnicy indywidualnie otrzymali ponad to pamięci flash 16 GB o wysokim standardzie bezpieczeństwa danych. Dodatkowo drużyna zwycięska otrzymała odtwarzacze multimedialne ufundowane przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.