Ankieta Nordic Walking
Zapraszamy wszystkie osoby, które korzystają z wytyczonych tras Nordic Walking w gminach Andrespol, Brójce, Nowosolna, Rokiciny i Drzewica lub kiedykolwiek brały udział w biegu zorganizowanym na tych szlakach, do wypełnienia anonimowej ANKIETY NORDIC WALKING. Wypełnioną ankietę można składać bezpośrednio w biurze LGD w Andrespolu, lub przesłać na adres biuro@lgd-ster.pl
Wersja edytowalna ankiety

16 Kwietnia 2015
Życzenia Świąteczne

04 Kwietnia 2015
GRANT NA LEPSZY START

GRANT NA LEPSZY START to program wsparcia młodych organizacji pozarządowych (istniejących nie dłużej niż 18 miesięcy) oraz grup nieformalnych i samopomocowych działających na terenie województwa łódzkiego. Wspieramy udzielając doradztwa oraz organizując konkursy na mikrodotacje w wysokości do 5 tys. zł na inicjatywy oddolne. To jedno z pierwszych takich przedsięwzięć, w którym o środki mogą się ubiegać poza formalnie zarejestrowanymi organizacjami pozarządowymi także grupy działające nieformalnie (koła gospodyń wiejskich, grupy młodzieżowe, grupy sąsiedzkie, rady sołeckie itp.).

Informacja ogólna
Szczegóły projektu

02 Kwietnia 2015
Konkurs regionalny „MÓJ RYNEK – MÓJ PRODUKT 2015”.
Zapraszamy do udziału w konkursie "MÓJ RYNEK - MÓJ PRODUKT 2015"
Szczegóły konkursu w regulaminie, który mogą Państwo znaleźć na stronie KSOW  www.lodzkie.ksow.pl

Formularz konkursu

30 Marca 2015
Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju we współpracy z większością instytucji zajmujących się Funduszami Europejskimi w Polsce organizuje ogólnopolską akcję promocyjną pn. „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. Do udziału w „Dniach Otwartych Funduszy Europejskich” mogą zgłaszać się beneficjenci, którzy otrzymali dotację w ramach PROW 2007-2013 i spełniają wymagania regulaminu.

Aby wziąć udział w II edycji akcji, wystarczy „otworzyć” swój projekt dla mieszkańców regionu przynajmniej na jeden dzień w okresie od 7 do 10 maja 2015 r. Szczegóły imprezy, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej www.dniotwarte.eu. Ostateczny termin przesyłania zgłoszeń do udziału w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich upływa w dniu 3 kwietnia 2015 r.

30 Marca 2015
Ankieta Nordic Walking
Zapraszamy wszystkie osoby, które korzystają z wytyczonych tras Nordic Walking w gminach Andrespol, Brójce, Nowosolna, Rokiciny i Drzewica lub kiedykolwiek brały udział w biegu zorganizowanym na tych szlakach,  do wypełnienia anonimowej ANKIETY NORDIC WALKING. Wypełnioną ankietę można składać bezpośrednio w biurze LGD w Andrespolu, lub przesłać na adres biuro@lgd-ster.pl

Wersja edytowalna ankiety w linku Ankieta NW doc

24 Lutego 2015
Wytyczne dotyczące PROW 2014-2020

Na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pojawił się dokument ze wstępnymi wskazówkami dotyczącymi nowego okresu programowania 2014-2020 dla lokalnych grup działania. Opis obejmuje elementy dotyczące obszaru, członkostwa gmin, wsparcia przygotowawczego, siedziby itd.
Dokument można znaleźć na stronie: http://www.minrol.gov.pl/Wsparcie-rolnictwa-i-rybolowstwa/PROW-2014-2020/Rozwoj-Lokalny-Kierowany-przez-Spolecznosc-RLKS

Obszar objęty LSR

22 Lutego 2015
Ogłoszenie o naborze do Komitetu Monitorującego Regionalny Program Operacyjny Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020
Łódzka Wojewódzka Rada Działalności Pożytku Publicznego II kadencji ogłasza nabór kandydatów na przedstawicieli organizacji pozarządowych do Komitetu Monitorującego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (KM RPOWŁ 2014 - 2020).

Szczegóły w linkach:

informacja na ngo.lodzkie.pl

informacja w BIP WŁ

20 Stycznia 2015
Życzenia Świąteczne

22 Grudnia 2014
Otwarcie tras Nordic Walking

28 września 2014 r. w Rokicinach – Kolonii  odbyło się otwarcie tras Nordic Walking wytyczonych na terenie 4 Gmin Partnerskich Stowarzyszenia – Lokalna Grupa Działania “STER” w ramach działania “Wdrażanie Projektów Współpracy”.

Wydarzenie sportowe zostało zorganizowane przez Gminę Rokiciny, Gminny Ośrodek Kultury oraz przez Stowarzyszenie – Lokalna Grupa Działania „STER”.

Podczas uroczystości wstęgę przecięli  Wójt Gminy Rokiciny – Pani Barbara Robak, Skarbnik Stowarzyszenia LGD STER – Pani Agnieszka Włodarczyk, Przewodnicząca Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Rokiciny oraz Członek Komisji Rewizyjnej LGD STER – Pani Aneta Waszczykowska oraz Adrian Pierzchałka, który reprezentował młodzież szkolną.

Piękna pogoda sprawiła, że konkurencje sportowe oraz wspólny Marsz Nordic Walking odbywały się w znakomitej atmosferze. Po krótkim instruktażu i rozgrzewce jaką przeprowadzili instruktorzy Pan Mirosława Sójkę i Pan Janusz Cecherz wszyscy zainteresowani podzielili się na dwie grupy i w zależności od swoich możliwości i wyruszyli na szlak “zielony” – trasa łatwa lub szlak “czarny” – trasa trudna.  Na trasie rozstawieni zostali wolontariusze z Gimnazjum w Popielawach.

Raz jeszcze dziękujemy Pani Wójt - Barbarze Robak, Paniom z GOK Rokiciny, znakomitym instruktorom, a także wszystkim uczestnikom marszu.

Gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy wszystkich do obejrzenia galerii zdjęć...

31 Października 2014

(od 1 lutego 2016 roku) odwiedziło nas 146030 osób!