Spotkanie dedykowane liderom działającym na obszarach wiejskich

Serdecznie zapraszamy na spotkanie dedykowane lideromdziałającym na obszarach wiejskich.
Szczegóły:

27 Października 2014
Nordic Walking Park
Nordic Walking Park "Andrespol"

Mapka z trasami

Nordic Walking Park "Brójce"

Mapka z trasami

Nordic Walking Park "Nowosolna"

Mapka z trasami

Nordic Walking Park "Rokiciny"

21 Października 2014
Piknik Integracyjny

18 Sierpnia 2014
Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia LGD STER

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia LGD „STER” na Nadzwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się 26 sierpnia 2014 roku o godz. 17:00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniowej Górze (ul. Tuszyńska 64), z następującym porządkiem obrad:

4. Powołanie Komisji Uchwał i Wniosków
  5. Podjęcie Uchwały w sprawie zmiany tekstu Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia LGD „STER” zmienionego uprzednio Uchwałą nr 1 z dnia 9.10.2013 r., i uchwalenia jednolitego tekstu Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia LGD „STER"
  6. Podjęcie Uchwały w sprawie zmiany Regulaminu Rady i przyjęcia tekstu jednolitego Regulaminu Rady
  8. Zamknięcie Zebrania

Uchwała Nr 8.2014
wzór pełnomocnictwa

18 Sierpnia 2014
Bezpłatny cykl szkoleń pt.: „Tworzenie i funkcjonowanie drobnej spółdzielczości na wsi, opierającej się na produktach tradycyjnych i regionalnych” – nabór trwa

Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Łódzkiego i Lider Partnerstwa Naturowego dla Doliny Rawki – Skierniewicka Izba Gospodarcza zapraszają na bezpłatny cykl szkoleń pt. „Tworzenie i funkcjonowanie drobnej spółdzielczości na wsi, opierającej się na produktach tradycyjnych i regionalnych”. Szkolenia mają na celu podniesienie wiedzy rolników oraz drobnych przedsiębiorców na temat możliwości produkcji i zbytu własnych produktów.

Szkolenia odbędą się w dwóch terminach:

• I w terminie od 3 do 5 września 2014 roku w Sali Gminnego Ośrodka Kultury, ul. Łowicka 9, 99-417 Bolimów,
  • II w terminie od 8 do 10 października 2014 roku w Dworku Pamiętna, adres: Pamiętna 14, 96-100 Skierniewice.

Nabór uczestników szkoleń prowadzi Skierniewicka Izba Gospodarcza. Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu, prosimy o kontakt do dnia 11 sierpnia 2014 roku pod nr tel. 46-832-10-59 lub na adres biuro@sig-skierniewice.com.pl.

O udziale w szkoleniach  decyduje kolejność zgłoszeń.

04 Sierpnia 2014
Zielona Skakanka - nowy punk przedszkolny w Bukowcu
zielona skakanka

28 Lipca 2014
Zapraszamy na X Muzyczne Lato w Woli Rakowej - 29 czerwca 2014r.
Muzyczne Lato w Woli Rakowej

11 Czerwca 2014
150-LECIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KUROWICACH

9 maja 2014 roku był dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kurowicach dniem wyjątkowym. Obchodziliśmy jubileusz 150-lecia jej powstania.

Pobierz informacje

Do zdobycia Złote Grusze

W tym roku już po raz szósty Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich ogłasza WOJEWÓDZKI KONKURS NA NAJLEPSZE GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE ZŁOTA GRUSZA.  Zgłoszone agrokurorty powalczą o wysokie nagrody finansowe i statuetki. Ponadto oferta wszystkich gospodarstw znajdzie się w publikacji podsumowującej konkurs - Wczasy pod gruszą w Łódzkiem.

Zgłoszenia można nadsyłać do 30 czerwca br. Regulamin, formularz zgłoszeniowy i oświadczenie dostępne na stronie http://lodzkie.ksow.pl/

Wypełnione dokumenty należy przesyłać na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego lub składać osobiście w siedzibie Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Dodatkowych informacji udziela Anna Rzeźnik-Osuwniak e-mail: anna.rzeznik@lodzkie.pl,

Pobierz informacje

Jarmark Średniowieczny w Starych Skoszewach
05 Czerwca 2014

(od 1 lutego 2016 roku) odwiedziło nas 146035 osób!